Autor:
Andres Tennus

Neuroloogide ja neurokirurgide talveseminaril räägitakse liigutushäiretest

8. detsembril kell 12 toimub Tartu Ülikooli aulas Ludvig Puusepa nimelise Neuroloogide ja Neurokirurgide Seltsi talveseminar, kus ettekande peab maailmatasemel funktsionaalse kirurgia ekspert.

Ludvig Puusepa nimelise Neuroloogide ja Neurokirurgide Seltsi president ja Tartu Ülikooli neuroloogia professor Pille Taba ütles, et seminaril peab Ludvig Puusepa auloengu Toronto Ülikooli professor Andres Lozano. „Professor Lozano on maailma üks tunnustatumaid ja enim tsiteeritud funktsionaalse neurokirurgia eksperte. Oma loengus keskendub ta liigutushäirete ja psühhiaatriliste haiguste uudsetele ravimeetoditele,“ lausus Taba.

Neurokirurgilist teemat jätkab Põhja Eesti Regionaalhaigla arst Martin Keba oma ettekandes spinaalsest stimulatsioonist. Innovatsiooni ajuhaiguste ravis avab psühhofüsioloogia professor Jaanus Harro loeng epitranskriptoomi farmakoloogilisest mõjutamisest. Osalema on kutsutud on ka kolleegid Lätist ja Leedust, ettekanded on inglise keeles.

Ludvig Puusepa Nimeline Neuroloogide ja Neurokirurgide Selts on 1922. aastal asutatud erialaselts, mis koondab neuroloogia ja neurokirurgiaga seotud spetsialiste ning huvilisi.

Tartu Ülikool

Konverentsil „Kliinik 2024“ vaadatakse tulevikku

ENNS-i talveseminar

VAATA OTSE: Neuroloogide ja neurokirurgide talveseminaril räägitakse liigutushäiretest

Ernst von Baeri nimelisel konverentsil räägiti lähemalt reproduktiivmeditsiini teemadel

Viljakus esitab ühiskonnale ja paaridele palju väljakutseid. Seminaril arutleti lähemalt reproduktiivmeditsiini teemade üle