Autor:
Andres Tennus

Neuroloogide ja neurokirurgide talveseminaril räägitakse liigutushäiretest

8. detsembril kell 12 toimub Tartu Ülikooli aulas Ludvig Puusepa nimelise Neuroloogide ja Neurokirurgide Seltsi talveseminar, kus ettekande peab maailmatasemel funktsionaalse kirurgia ekspert.

Ludvig Puusepa nimelise Neuroloogide ja Neurokirurgide Seltsi president ja Tartu Ülikooli neuroloogia professor Pille Taba ütles, et seminaril peab Ludvig Puusepa auloengu Toronto Ülikooli professor Andres Lozano. „Professor Lozano on maailma üks tunnustatumaid ja enim tsiteeritud funktsionaalse neurokirurgia eksperte. Oma loengus keskendub ta liigutushäirete ja psühhiaatriliste haiguste uudsetele ravimeetoditele,“ lausus Taba.

Neurokirurgilist teemat jätkab Põhja Eesti Regionaalhaigla arst Martin Keba oma ettekandes spinaalsest stimulatsioonist. Innovatsiooni ajuhaiguste ravis avab psühhofüsioloogia professor Jaanus Harro loeng epitranskriptoomi farmakoloogilisest mõjutamisest. Osalema on kutsutud on ka kolleegid Lätist ja Leedust, ettekanded on inglise keeles.

Ludvig Puusepa Nimeline Neuroloogide ja Neurokirurgide Selts on 1922. aastal asutatud erialaselts, mis koondab neuroloogia ja neurokirurgiaga seotud spetsialiste ning huvilisi.

Teaduskonverentsi publik

Ootame teese arstiteaduskonna aastapäeva teaduskonverentsile!

Tartu Ülikooli teadlased avastasid uue ravimikandidaadi agressiivse ajukasvajaga võitlemiseks

Tartu Ülikoolis kaitstud doktoritöö näitas, et rasedusaegne bakteriaalne infektsioon on oluline riskitegur ajukahjustuse tekkimisel nii enneaegselt kui õigeaegselt sündinud lastel.

Nii enne- kui õigeaegselt sündinud laste oluline riskitegur insuldi kujunemisel on ema rasedusaegne kuse-suguteede põletik