Kliiniliste uuringute keskus kasutab Tartu Ülikooli ja Tartu Ülikooli Kliinikumi infrastruktuuri ning koondab endas teadusuuringute läbiviimiseks vajalikud tipptehnoloogiad ja kompetentsi.
Ülikooli ja Kliinikumi kliiniliste uuringute keskus:
Tänapäeva rahvusvaheline kliiniliste teadusuuringute maastik on pidevas arengus: täienevad andmed haiguste etioloogiast ja patogeneesist, lisanduvad uued bioressursid ja biopangad, erinevatest riiklikest ja rahvusvahelistest andmekogudest laekuvad andmed loovad uusi võimalusi teaduspõhiste uuringute läbiviimiseks ja juba kogutud andmete analüüsiks. Rahvusvaheline ravimitööstus liigub kiirelt efektiivsete ja tulupõhiste kliiniliste uuringute läbiviimise mudelite suunal. Jõuliselt areneb uus trend: uurija poolt algatatud ja koostöös ravimitööstusega planeeritavad teadusprojektid.
Kõik kliiniliste uuringute keskuse tegevused on suunatud sellele, et luua uurijatele toetav keskkond teadusuuringute läbiviimiseks.
Põhitegevused
Teadusuuringute läbiviimise korralduse ja standardse menetlemise tagamine.
Andmekogude ja bioloogiliste materjalide kogude standardse käsitlemise tagamine.
Teaduskommunikatsioon, koostöö edendamine TÜ valdkondade ja instituutidega ning teiste teadus-arendusasutustega, Eesti haiglate, ettevõtete, riigiasutuste ja välispartneritega.
Muud tegevused, mis toetavad Kliinikumi teadus-arendusteenistuse ja TÜ meditsiiniteaduste valdkonna igapäevast tegevust ja arengustrateegiat.
Lisategevused
Teadusprojektide taotluste ettevalmistamine ja koordineerimine, sh eelarvete koostamine.
Teadusprojektide administreerimine, eelarve täitmise jälgimine, vahe- ja lõppraportite koostamine, koosolekute korraldamine ja memode sõnastamine, projekti täitjatega töölepingute sõlmimine.
Eesti Lasteuuringute võrgustiku ja Seksuaaltervise uuringute keskuse tegevusse panustamine.