Projektid ja koostöö

COVID-19 uuringud

Meditsiiniteadlaste ja meditsiinitöötajate üks suurimaid prioriteete on leida leevendust ja pidurdada SARS-CoV-2 levikut ning leida võimalikult efektiivne ravi COVID-19 viirusinfektsioonist põhjustatud haigusele. Selleks aitab kliiniliste uuringute keskus koordineerida mitmeid mahukaid teadusuuringuid, kuhu kaasatakse ka arvukalt vabatahtlikke üle Eesti.

Loe lähemalt

Eesti Lasteuuringute Võrgustik (ELAV)

Eesti Lasteuuringute Võrgustik (ELAV) on osa kliiniliste uuringute keskuse infrastruktuurist ning tegutseb laste kliiniliste uuringute tõhustamiseks Eestis.

Loe lähemalt

Tartu Ülikooli seksuaaltervise uuringute keskus

Tartu Ülikooli seksuaaltervise uuringute keskus on osa kliiniliste uuringute keskuse infrastruktuurist. Seksuaaltervise uuringute keskuse tegevussuunad on teadusuuringud, valdkonna indikaatorite väljatöötamine ja analüüs, koolitused, arendustegevus ja avalikkusele suunatud teavitustöö.

Loe lähemalt

Psoriaasi patsiendi terviklik jälgimine raviteekonnal ja haiguse ägenemiste ennetamine

Tegemist on Eesti Haigekassa finantseeritava kaugteenuste näidisprojektiga. Psoriaas on krooniline retsidiividega kulgev nahahaigus, mis suurendab paljude teiste haiguste tekkeriski. Projekti abil luuakse uus teenusmudel, kus arst saab parema ülevaate patsiendi seisundist, sest patsient saab saata distantsilt asjakohast jälgimisinfot ja pilte naha seisukorrast. Piltide ja haiguse raskusastme-skooride põhjal saab arst otsustada raviskeemi muutusi või näiteks suunata patsiendi teistele eriarstidele (kaasuvate haiguste puhul) või perearsti jälgimisele (kergelt kulgeva haiguse puhul).

Loe lähemalt
#kestlikkus #koostöö #õppimine #täiendusõpe
JP Hion

Tartu Ülikool lõi koos Norraga patsiendiohutuse õppeaine

#koostöö
Kohtumine Sri Lanka ülikooliga

Tartu Ülikool tutvus Sri Lanka ülikoolidega uute kursuste loomiseks

#koostöö
Simulatsioonikeskuses anti koolitus MTÜ Slava Ukrainile.

MTÜ Slava Ukrainile anti põhjalik meditsiinikoolitus