Projektid ja koostöö

 

 

 

Eestis värbamisfaasis olevad kliinilised uuringud

31. jaanuaril 2022. a jõustus uus kliiniliste uuringute määrus, mille järgi peavad sponsorid teavitama ametiasutusi värbamise algusest igas liikmesriigis, kus uuring toimub uue määruse alusel ja on sisestatud tsentraalsesse andmebaasi (CTIS). Varasema seadusandluse alusel ei olnud sponsoritel nii mitmeid teavituskohustusi, mistõttu ei olnud värbamise algust puudutav info ametiasutustele kättesaadav. Alates 3. jaanuarist 2024. a on Eesti avaandmete veebilehelt leitav teave Eestis värbamisfaasis olevate kliiniliste uuringute kohta. Eesti avaandmete veebilehele loodud andmestikus on välja toodud teave uuringu sponsori, nimetuse, haigusseisundi/patsientide valimi ja uuringukeskuste kohta. Tabelit uuendatakse igakuiselt.

Loe lähemalt

BioBlock® kontseptsiooni tõestuste uuring

Randomiseeritud, kontrollitud, topeltpime kontseptsiooni tõestamise uuring hindamaks BioBlock® ninasprei efektiivsust COVID-19 nakkuse ennetamisel ning ohutust tervete vabatahtlike seas.

Loe lähemalt

COVID-19 uuringud

Meditsiiniteadlaste ja meditsiinitöötajate üks suurimaid prioriteete on leida leevendust ja pidurdada SARS-CoV-2 levikut ning leida võimalikult efektiivne ravi COVID-19 viirusinfektsioonist põhjustatud haigusele. Selleks aitab kliiniliste uuringute keskus koordineerida mitmeid mahukaid teadusuuringuid, kuhu kaasatakse ka arvukalt vabatahtlikke üle Eesti.

Loe lähemalt

Eesti Lasteuuringute Võrgustik (ELAV)

Eesti Lasteuuringute Võrgustik (ELAV) on osa kliiniliste uuringute keskuse infrastruktuurist ning tegutseb laste kliiniliste uuringute tõhustamiseks Eestis.

Loe lähemalt

Tartu Ülikooli seksuaaltervise uuringute keskus

Tartu Ülikooli seksuaaltervise uuringute keskus on osa kliiniliste uuringute keskuse infrastruktuurist. Seksuaaltervise uuringute keskuse tegevussuunad on teadusuuringud, valdkonna indikaatorite väljatöötamine ja analüüs, koolitused, arendustegevus ja avalikkusele suunatud teavitustöö.

Loe lähemalt

Psoriaasi patsiendi terviklik jälgimine raviteekonnal ja haiguse ägenemiste ennetamine

Tegemist on Eesti Haigekassa finantseeritava kaugteenuste näidisprojektiga. Psoriaas on krooniline retsidiividega kulgev nahahaigus, mis suurendab paljude teiste haiguste tekkeriski. Projekti abil luuakse uus teenusmudel, kus arst saab parema ülevaate patsiendi seisundist, sest patsient saab saata distantsilt asjakohast jälgimisinfot ja pilte naha seisukorrast. Piltide ja haiguse raskusastme-skooride põhjal saab arst otsustada raviskeemi muutusi või näiteks suunata patsiendi teistele eriarstidele (kaasuvate haiguste puhul) või perearsti jälgimisele (kergelt kulgeva haiguse puhul).

Loe lähemalt