Projektid

Developing Estonian-Latvia Medical Area (DELMA)

Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt toetatav Eesti-Läti programm on üks piiriülese koostöö programmidest Eestis. Programmi eesmärgiks on eestlaste ja lätlaste vahelise koostöö toetamine nii avalikus, era- kui kolmandas sektoris laias teemaderingis alates kultuurikoostööst teadusprojektideni. 

Developing Estonian-Latvia Medical Area (DELMA) projekt

Projekt sisaldab telemeditsiini pilootprogrammi rakendamist, mis võimaldab videokonverentsi seadmete vahendusel patsientide diagnoosimist ning kasutada neid seadmeid koolituste läbiviimiseks mitmesugustel teemadel alates juhuesitlustest kuni ülevaadete tegemiseni kirurgilistest operatsioonidest.

Projekti raames on ostetud videokonverentsi seade Polycom HDX 8000, mis võimaldab läbi viia internetipõhiseid High Definition (HD) videokonverentse kuni 4 partneriga korraga. Seade on varustatud mobiilse multimeedia käruga, mis võimaldab seadet mugavalt liigutada vastavalt vajadusele. Videokonverentsi seadme kohta saab infot TÜ arstiteaduskonna täienduskeskusest (Puusepa 8, D239, tel 7318109). Sarnased seadmed on soetatud ka partneritele.

Tamme Gümnaasiumi meditsiiniklass

Tartu Tamme Gümnaasiumis avati 2008/2009 õppeaastast esimest korda Eestis ESF projekti , Loodusteaduste ja tehnoloogia süvaõppe säilitamine ja arendamine (üleriigilise õpilaste valikuga) Tartu Tamme Gümnaasiumis raames koostöös Tartu Ülikooli arstiteaduskonnaga ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga meditsiinisuunaga gümnaasiumi klass. Pooled loodusklassi õpilased said spetsialiseeruda meditsiinile. 

Alates 2011/2012 õppeaastast on avatud eraldi meditsiiniõppe suunaga gümnaasiumi klass.Vaata tutvustavat videot

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonda külastas Prantsuse saatkonna esindaja.

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkond suurendab koostööd Prantsusmaaga

Tartu Ülikooli teadusõhtu

Biomeedikumis tähistatakse ajuteadlikkuse nädalat

Geenikiip

Tartu Ülikool sai 30 miljonit eurot personaalmeditsiini keskuse arendamiseks