Radioloogiakliiniku teadustöö

Peamised uurimisvaldkonnad ja projektid:


• Radioloogilised uuringud perinataalse ja lapseea insuldi korral (ultraheliuuringud, kompuuter- ja magnetresonantstomograafilised uuringud), radioloogiliste uuringuteosa haiguse varasel diagnoosimisel ja lapse kognitiivse tulemi ja edasise arengu prognoosimisel ja hindamisel. Funktsionaalsed MRT-uuringud koos rahuoleku funktsionaalse magnetresonantstomograafiaga perinataalse ja lapseea insuldi korral koostöös radioloogide, lasteneuroloogide, pediaatrite, psühholoogide ja füüsikutega.


• Radioloogiliste uuringute osa laste epileptiliste entefalopaatiate diagnostikas. Uuritud on lapseea epilepsia epidemioloogiat, epilepsiat insuldihaigete laste seas ja geneetilisi põhjusi lapseea epileptilise entsefalopaatia kujunemisel.


• Radioloogilised uuringud esmase psühhoosiga patsientide seas. Uuritud on ajukahjustuse ulatust ja mahulisi muutusi aju erinevate piirkondade kortikaalses paksuses ja pindalas ja nende korrelatsiooni patsientide kognitiivse funktsiooniga. Koostöös psühhiaatriakliinikuga ja siirdemedistiini instituudiga (prof Zarkovski töörühm).


• Radioloogilised uuringud metkatinooni tarvitavate narkomaanide seas. Uuritud on ajukahjustuse ulatust, mahulisi muutusi aju erinevate piirkondade kortikaalses paksuses ja pindalas ja muutusi rahuoleku funktsionaalses ühendustes MRT-s metkatinooni tarvitavatel narkomaanidel.


• Ultraheliuuringud asfüksias sündinud lastel ja verevoolu muutused tervetel ja asfüksias sündinud vastsündinutel esimestel elupäevadel ja nende korrelatsioon aju kompuutertomograafilise leiuga. Rasked verevoolumuutused esimesel elupäeval pärast sündi on olulised lapse edasise psühhomotoorse arengu prognoosimisel.

Teaduskonverentsi publik

Ootame teese arstiteaduskonna aastapäeva teaduskonverentsile!

Tartu Ülikooli teadlased avastasid uue ravimikandidaadi agressiivse ajukasvajaga võitlemiseks

Tartu Ülikooli teadlased avastasid uue ravimikandidaadi agressiivse ajukasvajaga võitlemiseks

Tartu Ülikoolis kaitstud doktoritöö näitas, et rasedusaegne bakteriaalne infektsioon on oluline riskitegur ajukahjustuse tekkimisel nii enneaegselt kui õigeaegselt sündinud lastel.

Nii enne- kui õigeaegselt sündinud laste oluline riskitegur insuldi kujunemisel on ema rasedusaegne kuse-suguteede põletik