Tartu Ülikooli teadlased viivad läbi uuringut „Teisene kannatanu Eesti tervishoius“, mille kaudu soovitakse teada tervishoiuvaldkonna töötajate kogemusi seoses ravivigadega.
Aprillis lõpetas mikrokraadikursuse „Geneetika personaalmeditsiinis“ esimese lennu 20 osalejat, kes töötavad tervishoiuvaldkonnas nii avalikus kui ka erasektoris.
11. märtsil toimub Tartu Ülikooli ja Tartu Ülikooli Kliinikumi silmakliiniku korraldatud glaukoomipatsientide teabepäev, kus räägitakse lähemalt, mida see haigus endast kujutab ja millised on ravivõimalused.
Tsüstiline fibroos on haruldane haigus, millest terveneda pole võimalik. Tänu paranenud ravimeetoditele on nii Eestis kui kogu maailmas tänapäeval võimalik selle haigusega oluliselt kauem elada.
4.–6. veebruaril toimus Vanemuise Kontserdisaalis Tartu Ülikooli konverents „Kliinik 2025“, millest võttis tänavu osa ligikaudu 870 arsti ning tervisevaldkonna töötajat üle Eesti.
4.–6. veebruaril toimub konverents „Kliinik 2025“, kus räägitakse nii rahvastiku terviseprobleemidest, nagu vaimse tervise mured ja rasvumine, kui ka meditsiini viimastest arengusuundadest.
Tartu Ülikooli arstiteaduse erialal kaitstud doktoritöös uuriti 2. tüüpi diabeediga patsiente, et tuvastada tegurid, mis viitavad arterite lupjumisele.