Tervise Arengu Instituudi ja Tartu Ülikooli teadlased viisid läbi uuringu, et teada saada, milline on kooliõpilaste arvates Eesti koolides antav seksuaalharidus.
25. oktoobril külastas TÜ Kliinikumi sisekliinikut professor Andrew Elder. Oma loengutes ja seminarides keskendus ta residentide ja arstitudengite kliiniliste oskuste õpetamisele ja arendamisele.
Tartu Ülikooli senat otsustas 25. oktoobril Tartu Ülikooli teenetemärkide saajaid. Senat tunnustas ülikooli liikmeid silmapaistva töö eest Tartu Ülikooli medali, aumärgi ja teenetemärgiga "100 semestrit Tartu Ülikoolis".
25. oktoobril võttis Tartu Ülikooli senat vastu otsuse tunnustada Tartu Ülikooli suure medaliga rahvusvahelise ettevõtluse professorit Urmas Varblast. Selgunud on ka Tartu Ülikooli Tänutähe, medali, aumärgi ja teenetemärgi „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ kavalerid.
Neljapäeval, 17. oktoobril sõlmisid Tartu Ülikool ja Tartu Ülikooli Kliinikum teadmussiirdedoktorantuuri raamlepingu, mis võimaldab luua teadmussiirdedoktorantuuri õppekohad kliinikumi töötajatele, kel on soov omandada kliinilise töö kõrvalt doktorikraad.
10.–11. oktoobril tähistatakse Tartu Ülikooli 392. arstiteaduskonna aastapäeva. Teemakonverents kannab tänavu pealkirja „Molekulist rahvaterviseni“, millega tähistatakse Biomeedikumi 25. ja Siirdemeditsiini keskuse 10. aastapäeva.
Eesti teadlased, et 45. eluaastaks ei suuda emaka limaskest piisavalt kiiresti uueneda, et embrüot mitte ohtu seada. Tulemus võib aidata pakkuda vanematele naistele tõhusamat viljatusravi.
Forte rubriigi „Tunne teadlast“ selles osas tutvustab end Tartu ülikooli kliinilise geneetika kaasprofessor Sander Pajusalu, kes uurib geenimutatsioonide koosesinemise mõju haigestumisele.
8. juulil viis traagiline õnnetus meie hulgast hinnatud kolleegi, suurepärase õppejõu, anestesioloogia ja intensiivravi eriala edendaja kaasprofessor Juri Karjagini.
Soole verevarustuse häirumine on keeruline ja raskesti diagnoositav haigus. Suur uuring, milles osalesid haiglad üle maailma, näitas, et selle haiguse diagnoosimine ja ravi vajavad parendamist.
Tartu Ülikooli hematoloogia-onkoloogia kliiniku teaduslaboris leiti uurimistöö tulemusena järgmine ravimikandidaat, mis võib osutuda tõhusaks glioblastoomi vastu.
Tartu Ülikoolis kaitstud doktoritöö näitas, et rasedusaegne bakteriaalne infektsioon on oluline riskitegur ajukahjustuse tekkimisel nii enneaegselt kui õigeaegselt sündinud lastel.
1. jaanuaril 2024 asub Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaanina ametisse professor Külli Kingo. Koos temaga alustavad valdkonnas tööd ka uued prodekaanid.