Autor:
JP Hion

VAATA JÄRELE! Arstiteaduskonna aastapäeva fookuses on tänavu kestlik areng

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkond tähistab 12–13. oktoobril arstiteaduskonna 391. aastapäeva. Aastapäeva raames peetakse traditsiooniliselt teaduskonverentsi ja teemakonverentsi.

12. oktoobri teaduskonverentsil esinevad üliõpilased, doktorandid, teadurid, arst-residendid ja arstid oma viimase aja uurimustöödega, mille seast žürii valib välja kõige paremad. Lisaks tavapärastele ettekannetele leiab aset ka posterettekannete sessioon, mil autorid tutvustavad oma teadustöid tunni aja jooksul kõigile huvilistele.

13. oktoobril toimub traditsiooniline teemakonverents, mis sel aastal kannab pealkirja „Tulevikumeditsiin, innovatsioon ja kestlik areng“. Konverentsi peaesineja on Uppsala Ülikooli Kestlikkuse Õppe ja Teaduskeskuse Swedesd juht, professor Mats Målqvist, kes avab oma ettekandes kestliku arengu temaatikat.

Aastapäeval antakse välja meditsiiniteaduste valdkonna kõrgeim autasu – arstiteaduskonna medal –, autasustatakse teaduskonverentsi parimaid ja jagatakse stipendiume.

Tutvu aastapäeva programmi ja teesivihikuga.

Teaduskonverentsi publik

Ootame teese arstiteaduskonna aastapäeva teaduskonverentsile!

Tartu Ülikooli teadlased avastasid uue ravimikandidaadi agressiivse ajukasvajaga võitlemiseks

Tartu Ülikoolis kaitstud doktoritöö näitas, et rasedusaegne bakteriaalne infektsioon on oluline riskitegur ajukahjustuse tekkimisel nii enneaegselt kui õigeaegselt sündinud lastel.

Nii enne- kui õigeaegselt sündinud laste oluline riskitegur insuldi kujunemisel on ema rasedusaegne kuse-suguteede põletik