Tule doonoripäevale ja aita teha head!

Ülikool ja Tartu Ülikooli kliinikumi verekeskus kutsuvad ülikooliperet teisipäeval, 14. detsembril Delta keskusesse doonoripäevale. Verd saab loovutada kella 10.00–14.00 demokeskuses, ruumis 1030.

Vereloovutus ei nõua palju aega ega vaeva, kuid annab meile võimaluse teha kõige väärtuslikum kingitus – päästa kellegi elu.

Tartu Ülikool osaleb Eesti kõrgkoolide vahelises veredoonorluse mõõduvõtus „Tuksu teise südames“ ning koostöös kliinikumiga korraldatud doonoripäev on hea võimalus teha väike heategu. Ühe vereloovutusega aitad doonorina vähemalt kolme abivajajat. Iga vereloovutus on oluline, sest verekeskuste varud vähenevad pidevalt ja vereülekannete vajadus tekib enamasti ootamatult.

Sobid doonoriks, kui oled

• 18–60-aastane,
  • kehakaaluga üle 50 kg,
  • terve, puhanud ja söönud.

Kui sa ei ole varem verd loovutanud, siis loe Tartu Ülikooli kliinikumi verekeskuse kodulehelt täpsemalt, kes võib olla doonor ja millised tingimused vere loovutamisel kehtivad. Doonoripäevale tulles võta kaasa isikut tõendav dokument.
Tule üksi või koos kolleegidega ja teeme koos head!

Lisateave: Triin Ree, Tartu Ülikooli sisekommunikatsiooni peaspetsialist, 737 6120, triin.ree@ut.ee

Ukraina lipp

Ülikooli Ukraina-teemaline teave

Dekaan Margus Lember