Author:
Alice Lokk

Tartu Ülikool tutvus Sri Lanka ülikoolidega uute kursuste loomiseks

Tartu Ülikool on osaline rahvusvahelises projektis, mille eesmärgiks on luua paremad võimalused neurodegeneratiivsete häiretega inimeste eest hoolitsemiseks Sri Lankal. Möödunud nädalal külastasid Sri Lanka ja partnerülikoolide esindajad Tartu Ülikooli ja Kliinikumi, et pidada tulevikuplaane.

Täpsemalt on projekti eesmärk töötada välja õdedele mõeldud neurodegeneratiivsete häirete magistriprogramm ja erinevad kursused. Neli Sri Lankal asuvat ülikooli katavad suurima rahvastikutihedusega alasid ja seetõttu on oluline suurendada üliõpilaste ja tervishoiutöötajate teadmisi ning anda neile koolitusi seoses neurodegeneratiivsete haigustega. Kursuste väljatöötamisel on kaasa aidanud Euroopa partnerülikoolidest pärit neurokirurgid, neuroloogid, psühholoogid ja üldarstid. Selle projekti raames on iga kursuse mooduli loomise juures üks Sri Lanka ülikool ning kaks partnerülikooli Euroopast. Kursused aitavad ka ülikoolide õppejõududel parandada neurodegeneratiivsete haigustega patsientide ravi.

Möödunud nädalal kohtusid Sri Lanka, Sloveenia, Norra, Rootsi ja Küprose esindajad Tartu Ülikooli poolt projektis osalejatega. Külastuse käigus peeti Käärikul projektikoosolekut, tutvustati neile Kliinikumi ja simulatsioonikeskust ning tehti giidituur Tartus. Samuti kohtuti Aasia keskuse ja Balti kolledži esindajatega. Projekti üks osaline, kaasprofessor Triin Jagomägi ütles, et projekti kick-off-üritus toimus veebruaris Sri Lankal. Teine koosolek oli mais Kristianstadis, Rootsis. „Vahepeal on töögrupid kohtunud virtuaalselt ja Kääriku kohtumisel viimistleti programmi. Paika on saanud moodulite sisu ja kestus. Edasi hakkame sisse lugema loenguid. Järgmine võrgustiku kohtumine on Sri Lankal uue aasta 23. veebruaril. Siis toimub ka kahepäevane konverents Colombos. Selleks ajaks on enamus loengutest valmis ja kõik Sri Lanka ülikoolid esitavad taotluse ka programmi atesteerimiseks,“ selgitas Jagomägi.

Tartu Ülikooli poolt võtavad projektist osa kaasprofessor Triin Jagomägi, assistent Ülle Krikmann, professor Pille Taba, lektor Riina Runnel, nooremteadur Andres Köster ja spetsialist Evekai Usar. Sri Lanka ülikoolide poolt võtsid kohtumisest osa Sri Lanka kindralmajor Peiris Milinda Priyadharshana, Peradeniya ülikooli õppeprorektor Meegahalande Durage Lamawansa, Colombo ülikooli õppeprorektor Karunarathne Hettige Don ning Predeniya ülikooli dekaan Imendra Kotapola.

Projekti juhib Kristianstadi Ülikool Rootsist. Ühisprojektist võtavad osa veel ka Ljubljana Ülikool, Tartu Ülikool, Ruhuna Ülikool, Colombo ülikool, Neapolise ülikool, Peradeniya ülikool, Kotelawala ülikool, Paphos, Küpros ning erinevate spetsialistide kompetentsiga toetab Triskelion Norrast.

#koostöö
Tartu Ülikooli teadusõhtu

Biomeedikumis tähistatakse ajuteadlikkuse nädalat

#koostöö #ühiskonnale
Geenikiip

Tartu Ülikool sai 30 miljonit eurot personaalmeditsiini keskuse arendamiseks

#koostöö
Lumised oksad

Jõulutervitused 2022