Foto:
Erakogu

MTÜ Slava Ukrainile anti põhjalik meditsiinikoolitus

12. mail tehti simulatsioonikeskuses MTÜ Slava Ukrainile koolitus, kus õpetati, kuidas käsitleda traumahaiget.

Koolitus MTÜ Slava Ukraini asutajatele viidi läbi koostöös AS Semetroniga, kes tegeleb meditsiinitehnika ja -tarvikute müügiga. Semetron toetab MTÜ-d meditsiiiniliste vahenditega ning nende poolt tuli soov koolituse läbiviimiseks.

Koolituse viis läbi kliinilise meditsiini instituudi simulatsiooniõppe spetsialist Riho Runnel, kes õpetas, kuidas käsitleda traumahaiget. „MTÜ töötajad käivad tihti Ukrainas ning viibivad lahingutegevuse vahetus läheduses ja seetõttu on vajalik, et nad oskaksid vajadusel esmast abi anda,“ lausus ta.

Koolitusel õpetati, kuidas peatada verejooksu, täpsemalt arteriaalse žguti kasutamist ning haava tamponeerimist. Veel õpetati, kuidas lahendada erinevaid hingamisprobleeme. Samuti näidati, kuidas käib nasofarünigaaltoru paigaldamisega hingamisteede avamine.

#koostöö
Mart Saarma