Autor:
Andres Tennus

Meditsiiniteaduste valdkonna dekaaniks valiti professor Külli Kingo

3. oktoobril valisid valdkondade valimiskogud Tartu Ülikoolile uued dekaanid. Meditsiiniteaduste valdkonna dekaaniks valiti professor Külli Kingo, kes asub ametisse 1. jaanuril 2024.

Uus dekaan selgitati välja esimese valimisvooruga. Valdkonna dekaani valimiste osavõtuprotsent oli 77,78. Külli Kingo poolt andis hääle 156 valimiskogu liiget. Teisele kandidaadile, Ruth Kaldale väljendas toetust 146 valimiskogu liiget.

Külli Kingo sõnas, et dekaanina on üheks tema prioriteediks valdkonna inimesed ehk selle töötajad ja üliõpilased. „Töötajatele tuleb tagada motiveeriv töökeskkond. Igal töötajal peab olema võimalus panustada ja olla väärtustatud vastavalt tema tugevustele ja motivatsioonile. See, kes on tugev õpetamises, peab saama õpetada, ning see, kes on tugev teaduses, peab saama teha teadust. Tähtis on seista koos valdkonna ühiste huvide eest ja oluline on meie kuuluvuse tugevdamine,“ kõneles Kingo.

Samuti on Kingo prioriteediks valdkonna juhtimisel akadeemiline järelkasv ja nähtavus. „Järelkasvu kasvatamine peab algab väga vara: niipea kui tudeng tuleb ülikooli. Selle ellu viimisel on üheks võimaluseks teadusõpe, mida oleme arstiõppes nüüd ka rakendanud.“

Külli Kingo lisas, tema üheks eesmärgiks on, et meditsiiniteaduste valdkond oleks tugev mõjutaja Eesti meditsiiniotsuste tegemisel. „Meditsiinivaldkond peab olema tõenduspõhise meditsiini eestkõneleja riiklikul tasandil. Peame olema esmaseks kontaktiks ministeeriumitele ja riiklikele teadusmahukatele innovatsiooniprojektidele nende läbiviimisel.“

Külli Kingo on dermatoloogia ja veneroloogia professor ning nahahaiguste kliiniku juhataja ning praegune valdkonna teadusprodekaan ja senati liige. Külli Kingo esitasid kandidaadiks kliinilise meditsiini instituudi nõukogu, bio- ja siirdemeditsiini instituudi nõukogu, sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi nõukogu ning 25 akadeemilist töötajat.

1. jaanuaril 2024 asuvad ametisse veel ka humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan Anti Selart, sotsiaalteaduste valdkonna dekaan Margit Keller ning loodus- ja täppisteaduste valdkonna dekaan Leho Ainsaar.

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna uued prodekaanid

Kes kuuluvad meditsiiniteaduste valdkonna dekaani meeskonda uuel ametiajal?

Biomedicum, University of Tartu, Estonia

Kohtumine meditsiiniteaduste valdkonna dekaanikandidaatidega