Foto:
JP Hion

Meditsiin mainekas erialade pingereas tõusnus

Maailma ühes mainekamas ülikoolide erialade pingereas "QS World University Rankings by Subject 2021" on Tartu Ülikool esindatud 15 erialaga. Meditsiin on tabelis tõusnud 251.-300. kohale.

Meditsiin pole pingereas veel varem nii kõrgel olnud, mullu oli see 301.-350. kohal. Bioteadused ja meditsiin tervikuna on tabelis tõusnud 293. kohale.

Maailma ülikoolide paremustabelit "QS World University Rankings" koostav QS seab alates 2011. aastast ülikoole pingeritta üksikute erialade kaupa. "QS World University Rankings by Subject" eesmärk on anda avalikkuse käsutusse võrreldav informatsioon ülikoolide tugevuste kohta üksikerialade tasemel. Neil erialadel reastatavate ülikoolide arv kõigub 50-st (nt stomatoloogia, raamatukogundus ja veterinaaria) 600-ni (nt keemia, füüsika ja arvutiteadus).

Pingeridade koostamisel võtab QS arvesse ülikooli mainet eriala teadlaste ja tööandjate seas ning andmebaasist Scopus pärit bibliomeetrilisi näitajaid. Näitajate osakaalud varieeruvad erialade kaupa – mõnel erialal, näiteks kunstis ja disainis, arvestatakse vaid maineuuringu tulemusi, suurema publitseerimismahuga reaalaladel on aga kaalukama mõjuga bibliomeetria.

Viivi Luik

Rahvusmõtte auhinna pälvis kirjanik Viivi Luik

Tartu Ülikool

Tartu Ülikooli väliseesti külalisprofessori stipendiumi said Annela Anger-Kraavi ja Mart Kuldkepp