Autor:
Pixabay

Seminaril võetakse luubi alla reproduktiivmeditsiin

19.–21. oktoobril toimub Karl Ernst von Baeri nimeline ingliskeelne seminar, kus arutletakse reproduktiivmeditsiini, viljatusravi ja lootemeditsiini teemal.

Üks korraldajatest, Tartu Ülikooli reproduktiivmeditsiini professor Andres Salumets ütles, et juttu tuleb sünnieelsest testimisest, viljatusest, seda põhjustavatest haigustest, viljatusravist ning inimese reproduktsiooniga seotud geneetilistest ja eetilistest aspektidest. „Kõigi nende uurimissuundade kaugem eesmärk on parandada viljatusravi tulemuslikkust ja avastada geneetilised haigused võimalikult vara enne lapse sündi, et aidata kõigil soovijatel saada terveid lapsi,“ ütles Salumets.

Peaesineja on ülemaailmselt tunnustatud arengubioloog ja samateemaliste õpikute autor, Tartu Ülikooli loodusteaduse audoktor professor Scott F Gilbert Swarthmore’i Kolledžist Ameerikas. Lisaks teevad ettekande Joris Vermeesch Belgiast, Masoud Zamani Esteki HollandIst, Piotr Laudanski Poolast, Signe Altmäe Hispaaniast, Juha Tapanainen ja Terhi Piltonen Soomest, Ganesh Acharya, Kenny Rodriguez Wallberg, Fredrik Lanner ja Pauliina Damdimopoulou Rootsist, Reet Mändar ja Kadri Simm Tartu Ülikoolist ning paljud teised arstid ja teadlased. Kavaga saab tutvuda siin.

Seminar toimub Tartu Ülikooli genomika instituudis (Riia 23b–105). Osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine, mis kestab 15. oktoobrini.

Järjekorras kuuenda seminari korraldavad ühiselt Tartu Ülikool, Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus ja Baltic Fertility Society. Üritust korraldatakse Euroopa Liidu toel projektide ERIN-i (952516) ja MATER-i (813707) kaudu.

Teaduskonverentsi publik

Ootame teese arstiteaduskonna aastapäeva teaduskonverentsile!

Tartu Ülikooli teadlased avastasid uue ravimikandidaadi agressiivse ajukasvajaga võitlemiseks

Tartu Ülikoolis kaitstud doktoritöö näitas, et rasedusaegne bakteriaalne infektsioon on oluline riskitegur ajukahjustuse tekkimisel nii enneaegselt kui õigeaegselt sündinud lastel.

Nii enne- kui õigeaegselt sündinud laste oluline riskitegur insuldi kujunemisel on ema rasedusaegne kuse-suguteede põletik