Autor:
Andero Kalju

Konverentsil „Kliinik 2024“ vaadatakse tulevikku

29.–31. jaanuaril toimub Tartus V Spa konverentsikeskuses konverents „Kliinik 2024“, kus räägitakse suutervisest, südame-veresoonkonnahaigustest ja mikroobide sekveneerimisest.

Kolme päeva jooksul tuleb juttu ka artroosist ja endoproteesimisest, liigutushäiretega patsientidest, südamerütmihäiretest, harvikhaigustest, rasedate DNA-põhisest sõeluuringust, vaagnapõhjaelundite häiretest ning paljudest teistest teemadest. Ettekandeid peavad tunnustatud arstid, teadlased ja spetsialistid nii Eestist kui ka välismaalt.

Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse juhataja Eve Undi sõnul on selleaastase konverentsi keskmes ägedate isheemiliste seisundite ja mitmesuguste krooniliste haiguste valdkondadeülene käsitlus. „Tutvustatakse viimaseid arengusuundi personaalmeditsiinis, hambaarstiteaduses, farmaatsias ja teistes kliinilistes valdkondades. Konverentsi läbiv küsimus on ilmekalt sõnastatud viimases sessioonis: „Mida teame aastal 2024?“,“ rääkis Unt.

Tänavu juba 33. korda toimuvale konverentsile on oodatud arstid, hambaarstid, füsioterapeudid, õed, ämmaemandad, apteekrid ja teised tervishoiutöötajad. Konverentsi kantakse üle ka veebis. Konverentsile saab registreeruda 17. jaanuarini, veebis osalemiseks 25. jaanuarini. Tutvu kavaga ja registreeru kodulehel.

Konverentsi „Kliinik 2024“ korraldab Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskus. Igal aastal osaleb konverentsil umbes 500 tervishoiutöötajat üle Eesti.

Tartu Ülikoolis kaitstud doktoritöö näitas, et rasedusaegne bakteriaalne infektsioon on oluline riskitegur ajukahjustuse tekkimisel nii enneaegselt kui õigeaegselt sündinud lastel.

Nii enne- kui õigeaegselt sündinud laste oluline riskitegur insuldi kujunemisel on ema rasedusaegne kuse-suguteede põletik

ENNS-i talveseminar

VAATA OTSE: Neuroloogide ja neurokirurgide talveseminaril räägitakse liigutushäiretest

Tartu Ülikool

Neuroloogide ja neurokirurgide talveseminaril räägitakse liigutushäiretest