Kaasaegne skeleti-lihassüsteemi füsioteraapia - mida peaks teadma arst

Kuraatorid: füsioterapeudid Mihkel Luik, MSc; Tauno Koovit, MSc

Kursuse aeg ja koht:

03.05.24 Zoomis

27.09.24 auditoorne Tartus, Puusepa 8

Sihtrühm: Perearstid, üld-, taastus- töötervishoiu- jt erialade arstid, residendid, füsioterapeudid ja õed

Maht: 8 TP

Hind: 115 EUR

REGISTREERU

Kursuse eesmärk on anda ülevaade skeleti-lihassüsteemi peamistest füsioterapeutilistest raviprintsiipidest ja kaasaegsest raviteekonna käsitlusest.

Õpiväljundid:
•    Osaleja omandab ülevaate enamlevinud skeleti-lihassüsteemi diagnooside füsioterapeutilisest käsitlusest
•    Osaleja omab ülevaadet, milliste vigastuste järgselt on füsioteraapia aeg-kriitilise tähtsusega
•    Osaleja saab teada, millised on prognoositavad tööle ning sporti naasmise ajalised kriteeriumid erinevate vigastuste järgselt

KAVA:
09.00 - 09.15 - Sissejuhatus.
09.15 - 10.45 - Füsioterapeutilised printsiibid akuutse trauma puhul (üldised põhimõtted, käsitlus erinevate vigastuste näitel (hüppeliigese nihestus, lihase osaline rebend, õlaliigese nihestus)
10.45 - 11.00 - Paus
11.00 . 12.30 - Füsioterapeutilised printsiibid ülekoormussündroomide puhul (kannakõõluse tendinopaatia, gluteaaltendinopaatia, õla ülekoormusvalu)
12.30 - 13.30 - Paus