Autor:
Tartu observatoorium

Barlova teadusõhtu „Let’s chill ehk viljakuse säilitamise sajand?“

Suurfirmad nagu Apple, Facebook, Netflix ja LinkedIn pakuvad oma töötajatele motivatsioonipaketis munarakkude külmutamise hüvitamist. Samal ajal meeste spermarakkude hulk on võrreldes 70ndatega vähenenud 30% ja seda globaalselt. Kas oleme jõudmas aega, kus viljatusravi saab sama rutiinseks kui hambaarstil käik? Kas uued tehnoloogiad võimestavad naisi?

Seekordsel teadusõhtul on külas teadur Elina Aleksejeva Tartu Ülikooli Kliinilise meditsiini instituudi Naistekliinikust ja Tervisetehnoloogiate Arenduskeskusest, kus ta arendab uue põlvkonna diagnostilisi teste nii seoses viljatuse kui ka rasedusega.

Teadusõhtu muusikalised vahepalad on Tartu observatooriumi majabändilt.

Teadusõhtute sarja korraldab Tartu Ülikooli Tartu observatoorium. Aruteluõhtutel põimuvad muusika, mõnus seltskond ja teadus. Teadusõhtud toimuvad iga kuu teisel esmaspäeval. Tulge mõnusas hubases õhkkonnas kaasa mõtlema ja arutama!

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Teaduskonverentsi publik

Ootame teese arstiteaduskonna aastapäeva teaduskonverentsile!

Maarjaliis Paavo kaitseb doktoritööd „Short-wavelength and near-infrared autofluorescence imaging in recessive stargardt disease, choroideremia, PROM1-macular dystrophy and ocular albinism”

19. juunil kell 14.00 kaitseb Maarjaliis Paavo doktoritööd „Short-wavelength and near-infrared autofluorescence imaging in recessive stargardt disease, choroideremia, PROM1-macular dystrophy and ocular albinism“ („Funduse sinine ja lähi-infrapuna autofluorestsentsuuring autosoom-retsessiivse Stardgardti tõve, koroidereemia, PROM1-maakuli düstroofia ja okulaarse albinismi patsientidel“).
Teadusõhtu Tartus

Teadusõhtu Tartus!