Suuõõne, näo ja kaela piirkonna infektsioonid näo ja lõualuukirurgi pilgu läbi

Kuraator: Oksana Ivask, SA TÜK, Stomatoloogia kliinik, näo-ja lõualuukirurgia osakond

Koolitajad:  dr. Oksana Ivask, dr. Tiiu Kivimaa, res. Taur Lillestik

Toimumise koht ja kuupäevad: Tartu 15.10.2024, Tallinn 29.10.2024

Maht tundides: 7 akadeemilist tundi/ 7 täienduspunkti

Hind: 115 EUR

Sihtrühm: perearstid, hambaarstid, kõrva-nina-kurguarstid, EMO arstid, arst-residendid

REGISTREERU

Eesmärk: Ülevaade erinevate etioloogiaga ägedatest ning kroonilistest infektsioonidest suuõõnes, näol ja kaelal. Diagnostika ja ravitaktikad.

Õpiväljundid: Kursuse eesmärgiks on tutvuda põhjalikumalt suuõõne sagedasemate infektsioonidega ja nende raviga. Tutvustatakse lähemalt  hambast lähtunud põletikke, ravimitest ja kiiritustest tekkinud osteonekroose ning keemia tagajärel tekkinud limaskesta infektsioone. Kursuse läbinud arst teab, kuidas ennetada antud infektsioone ning millise spetsialisti juurde  patsient suunata.

Kursuse ajakava:

10.00– 10.15  Sissejuhatus

10.15– 12.00  Dentogeensed infektsioonid. Oksana Ivask

12.00– 13.00  Osteomüeliit ja osteonekroos. Tiiu Kivimaa

13.00 – 13.45 Lõuna

13.45 – 14.30  Limaskestade põletikulised seisundid onkoloogilistel haigetel. Taur Lillestik

15.30 -16.30    Antibiootikumid suuõõne infektsioonide ravis. Tiiu Kivimaa

16.30 – 17.00   Kursuse kokkuvõte, arutelu

Kardioloogia kursus

TÜ kliinilinse meditsiini instituudi täienduskursus kardioloogiast

Kardiopulmonaalse taastusravi kursus

TÜ kliinilise meditsiini instituudi täienduskoolitus Kardiopulmonaalse taastusravi kursus