Kopsuhaiguste kaasajastatud käsitlus uute ravijuhiste valguses

Kursuse kuraatorid: prof. Alan Altraja, TÜ Kopsukliinik; kaasprof. Tanel Laisaar, Tartu Ülikooli Kopsukliinik;

Toimumisaeg: Tartus 17.-18.04.2023 (E-T), soovitavalt L. Puusepa 8 või võrguülekandes; kursus on kahepäevane, kogumaht 15 akadeemilist tundi.

Hind: 194 EUR

Soovitatav sihtgrupp: üldarstid, perearstid, kopsuarstid ja teiste sisemeditsiiniliste ja sisemeditsiinilistele lähedaste erialade arstid, samuti muude siduserialade arstid ja erinevate erialade residendid.

Annotatsioon:

Pakume värskeid interpretatsioone mitmetele erinevatele kopsu- ja rindkerehaigustele viimastel aastatel ilmunud diagnostika- ja ravijuhiste valguses. Vaatluse alla tuleb valik levinumaid, kuid ka vähemlevinud kopsu- ja rindkerehaiguste rühmi, millel on piisav tähtsus tervishoiutöötajate igapäevatööd, kuid ka rahvatervist üldisemalt silmas pidades. Pakutav teave ulatub vajalikest teadmistest haiguste varasest avastamisest erinevate ravivõimaluste ning ravilogistika tutvustamiseni.

Õpiväljundid. Kursuse läbinu:

1. omab ülevaadet tähtsamate, aga ka hiljuti avardunud ravivõimalustega kopsu- ja rindkerehaiguste varasest avastamisest, diagnoosimise käigust ja ravivõimalustest värskete käsitlusjuhiste valguses

2. oskab interpreteerida käsitlusjuhistes soovitatut, sealh. Eesti kohalikes tingimustes

Kardioloogia kursus

TÜ kliinilinse meditsiini instituudi täienduskursus kardioloogiast

Kardiopulmonaalse taastusravi kursus

TÜ kliinilise meditsiini instituudi täienduskoolitus Kardiopulmonaalse taastusravi kursus