Geneetika ja personaalmeditsiini kliinik

Tartu Ülikooli geneetika ja personaalmeditsiini kliinik alustas tegevust kliinilise geneetika keskusena 02.01.2017.

Kliiniku peamiseks eesmärgiks on läbi viia kliinilise geneetika alast õpet Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas. Meie töögrupi peamiseks teaduslikuks eesmärgiks on avastada uusi haruldasi geneetilisi haigusi lastel kasutades uusi metaboolseid ja molekulaarseid uurimismeetodeid. Pöörame erilist tähelepanu uute metaboloomika analüüside juurutamisele ja rakendamisele kliinilises praktikas. Molekulaarsete analüüsidena teostame ülegenoomseid sekveneerimise, koopiaarvu muutuste ja metülatsiooni analüüse. Teiseks tegeleme haruldaste haiguste uute ravivõimaluste leidmisega ja nende sünnieelse diagnostika efektiivsuse uurimisega. Tartu Ülikoolis oleme ainuke töörühm, kes tegeleb spetsiililiselt ainult kliinilise geneetikaga, pärilike vermimise häirete uurimisega ja pärilike haiguste metaboloomika analüüsidega.

Teadustöö

Publikatsioonid