Ortopeediakliiniku õppetöö

Õppeained

Traumatoloogia ja ortopeedia ARTO.01.021

Aine moodustab ühe osa kompleksainest Kirurgia (AR00.00.066)See on kohustuslik aine IV kursuse arstiteaduse üliõpilaste. Aine eesmärgiks on anda süvendatud teadmisi lihas-skeletisüsteemi erinevate piirkondade vigastuste ja ortopeediliste haiguste diagnostikast, esmaabist, ravist ja profülaktikast.

Esmaabi ARAI.01.039

Aine läbiviimisel osaleb traumatoloogia ja ortopeedia kliinik. Aine on kohustuslik arsti- ja hambaarstiteaduse I kursuse üliõpilastele ning selle eesmärk on õpetada esmaabi võtteid, mida üliõpilane saab tavakodanikuna (st mitte meditsiinitöötajana) rakendada hädasolijate abistamiseks.

Diagnostika alused AR00.00.016

On kompleksaine, mille läbiviimisel osaleb traumatoloogia ja ortopeedia kliinik. Aine on kohustuslik III kursuse arstiteaduse üliõpilaste. Aine eesmärgid on järgnevad: omandada kliinilise meditsiini põhiterminoloogia, diagnostikas kasutatavate meetodite põhialused (haige küsitlus, füüsikaline läbivaatus, laboratoorsed, radioloogilised ja instrumentaalsed uurimisvõtted) ning suuremate haiguslike muutuste esialgne interpretatsioon.

Traumatoloogia ja ortopeedia ARTO.01.030

Aine on II kursuse füsioteraapia üliõpilastele kohutuslik. Aine eesmärgiks on anda ülevaade lihas-skeletisüsteemi kliinilisest uurimisest ja ravi printsiipidest.

Õpikud

David Dandy,  Dennis Edwards (2009) Essential Orthopaedics and Trauma (5th Edition) – kättesaadav TÜ raamatukogust ja ka e-raamatuna

David Hamblen, Hamish Simpson (2009) Adams's Outline of Orthopaedics (14th Edition) – kättesaadav TÜ raamatukogust ja ka e-raamatuna

David Hamblen,  Hamish Simpson (2007) Adams's Outline of Fractures (12th Edition) – kättesaadav TÜ raamatukogust ja ka e-raamatuna

Materjalid internetis

Current Diagnosis & Treatment in Orthopedics, 5e

Practical Office Orthopedics

Residentuur

Ortopeedia residentuuri üldiseks eesmärgiks on viia arst-residendi teadmised ja praktilised oskused iseseisva ortopeedia eriarstina töötamise tasemele. Omandatav haridus võimaldab asuda tervishoiusüsteemis tööle ortopeedia eriarstina.

Ortopeedia residentuuri üldjuhendaja on Toomas Tein.

Tutvu eriala programmiga:

MV