Uudised

Tartu Ülikoolis kaitstud doktoritöö näitas, et rasedusaegne bakteriaalne infektsioon on oluline riskitegur ajukahjustuse tekkimisel nii enneaegselt kui õigeaegselt sündinud lastel.
Dekaan Margus Lemberi pöördumine
  • #ülikoolist
  • uudis
1. jaanuaril 2024 asub Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaanina ametisse professor Külli Kingo. Koos temaga alustavad valdkonnas tööd ka uued prodekaanid.
  • #juhtimine
  • uudis
12. detsembril autasustati 2023. aasta parimaid üliõpilaste teadustöid.
  • #tunnustamine
  • uudis
8. detsembril kell 12 toimub Tartu Ülikooli aulas Ludvig Puusepa nimelise Neuroloogide ja Neurokirurgide Seltsi talveseminar, kus ettekande peab maailmatasemel funktsionaalse kirurgia ekspert.
  • uudis
19. –21. oktoobril toimus Tartus kuues Karl Ernst von Baeri nimeline seminar, kus arutleti reproduktiivmeditsiini ja –tervise üle.
  • uudis
Tartu Ülikooli senat valis 27. oktoobril Tartu Ülikooli teenetemärkide saajaid. Meditsiiniteaduste valdkonnast anti tunnustus 16 inimesele.
  • #tunnustamine
  • uudis
Teisipäeval külastas Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekanaati Prantsuse saatkonna esindaja Mélie Cornet, et arutada õppe- ja teaduskoostöövõimalusi Prantsusmaaga.
  • #koostöö
  • uudis
Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 391. aastapäeval anti valdkonnale osutatud teenete eest arstiteaduskonna medal professor Alan Alrajale, emeriitprofessor Mare Saagile ning professor Priit Kaasikule.
  • uudis
12. ja 13. oktoobril tähistatakse Tartu Ülikoolis arstiteaduskonna 391. aastapäeva.
  • uudis
3. oktoobril valisid valdkondade valimiskogud Tartu Ülikoolile uued dekaanid. Meditsiiniteaduste valdkonna dekaaniks valiti professor Külli Kingo, kes asub ametisse 1. jaanuril 2024.
  • #juhtimine
  • uudis
Esmaspäeval, 11. septembril algusega kl 13.00 toimub Tartu Ülikooli aulas digitaalse bioinseneeria keskuse ning personaalmeditsiini teadus- ja arenduskeskuse avaüritus.
  • uudis
Augusti alguses uuendati ülikooli välisveebi menüüvaadet. Uues vaates on menüü esimene tasand ekraani ülemises servas ja avaneb alla, mis annab menüüpunktidest parema ülevaate. Samuti lisati võimalus kuvada menüütasandi kõrval reklaampilte ja teateid.
  • #ülikoolist
  • uudis
Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • #tudengile
  • uudis
11. juulil said vastuvõtuotsuse 3435 kõrghariduse esimese astme eestikeelsesse õppesse kandideerijat, kellel oli õppima tuleku kinnitamiseks SAIS-is aega 13. juuli südaööni.
  • uudis
Palju õnne ja tere tulemast ülikooliperre! Enne kui hakkad täiel rinnal suve nautima, tee veel üks oluline samm ja veendu, et oled SAIS-is ülikooli õppima tulekut kinnitanud. Anname sulle selleks mõne soovituse.
  • uudis
Tartu Ülikoolis algab uuel õppeaastal taas programm „Talendid Tartusse!“, mis annab võimekatele Eesti noortele eneseteostuseks tavalisest mitmekesisemad õpivõimalused.
  • uudis
Tartu Ülikooli kõrghariduse esimesele astmele ja magistriõppesse võetakse avaldusi vastu 28. juuni südaööni.
  • uudis
27. juunil avalikustas rahvusvaheline konsultatsioonifirma Quacquarelli Symonds (QS) maailma mainekamate ülikoolide pingerea, mille koostamise põhimõtteid on märkimisväärselt muudetud. Tartu Ülikool on edetabelis 358. kohal ja Eesti ülikoolide seas taas esikohal.
  • #rahvusvaheline