Akadeemilise pere toetust COVID-kriisis hinnatakse kõrgelt

Juba töötavate arstiteaduse üliõpilaste kõrval on personalikriisis haiglates tööd alustanud või kohe alustamas neli rühma 4. kursuse üliõpilasi. 1. ja 2. kursuse üliõpilased saavad vabatahtlikkuse alusel läbida hooldaja koolitused. Nii haiglate esindajad kui ka Terviseamet hindavad kõrgelt ülikooli toetust praeguses kriisis.

Kuna võitlus COVID-19-ga kujuneb pikemajaliseks, on Tartu Ülikool tellinud Tallinna ja Tartu Tervishoiu kõrgkoolidelt 1. ja 2. kursuse üliõpilastele hooldaja koolitusi. Koolitused saavad läbi aprilli algusega, pärast mida saavad 1. ja 2. kursuse üliõpilased ulatada haiglatele oma abikäe.

Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht Urmas Sule rõhutas, et akadeemilise pere toetus praeguses kriisiolukorras on äärmiselt oluline. „Pean siin silmas nii Tartu Ülikooli rektoraati, meditsiiniteaduste valdkonda kui ka üldse kõiki inimesi, kes sellesse panustanud on või panustavad. Olen päris kindel, et tänases situatsioonis praktilise töö kogemus on iga tulevase arsti arengus hindamatu väärtusega nii nagu on meievaheline koostöökogemus,“ tõdes Sule.

Ida-Viru Keskhaigla ülemarst Toomas Kariis tõdes, et ülikooli tegevus töökäte saatmisel haiglatesse on seni üks väheseid tuntavaid abitööjõumeetmeid. Lääne-Tallinna keskhaigla juht Arkadi Popov lisas, et ka nende haiglas on mitmed tudengid juba tööle asunud ja praegu tegeletakse veel täiendava personali värbamisega.

Terviseameti peadirektor Üllar Lannole meenutas praegune olukord aga oma õpinguid ülikoolis: „Selline toetus ja abi noorte poolt teeb südame soojaks ja meenutab mulle neid aastaid arstiteaduskonnas, kus hing ihkas juba haiglas kasulik olla.“