Arstiteaduskonna aastapäeval tunnustati parimaid

Arstiteaduskonna 386. aastapäeva raames toimunud dekaani vastuvõtul 12. oktoobril kuulutati välja arstiteaduskonna medali saajad, autasustati teaduskonverentsi parimaid ja anti üle Marika Mikelsaare stipendium.

Sel aastal pälvisid arstiteaduskonna medali TÜ kliinilise meditsiini instituudi naha- ja suguhaiguste dotsent Sirje Kaur ning sihtasutuse Tartu Ülikooli Kliinikum juhatuse esimees aastatel 2002–2018 Urmas Siigur. Kauri tunnustati pühendunud töö eest dermatoveneroloogia eriala õppe- ja teadustöö arendamisel. Siigurile avaldati tunnustust pikaajalise ja südamega tehtud töö eest TÜ kliinikumi ja ülikooli koostöö arendamisel ning ühiste eesmärkide täitmisel.

Arstiteaduskonna medali pälvinud Urmas Siigur ja Sirje Kaur. Foto: Andres Tennus

Professor Marika Mikelsaare üliõpilasteaduse tunnustamise stipendiumi pälvis TÜ hambaarstiteaduse instituudi suu- ja hambahaiguste assistent ja doktorant Veiko Vengerfeldt.

Teaduskonverentsi parimate auhinnad anti välja kuues kategoorias:

• parim doktorantide suuline ettekanne – Kristina Kiisholts (TÜ tehnika ja tehnoloogia eriaala doktorant);
  • parim üliõpilaste suuline ettekanne – Britt Ingeborg Loomägi (TÜ proviisori eriala üliõpilane);
  • parim arstide, arst-residentide ja teadurite suuline ettekanne – Jaanus Harro (TÜ psühholoogia instituudi psühhofüsioloogia professor ja neuropsühhofarmakoloogia osakonna juhataja);
  • parim doktorantide stendiettekanne – Triin Kikas (TÜ arstiteaduse eriala doktorant);
  • parim üliõpilaste stendiettekanne – Stella Sulaoja (TÜ proviisori eriala üliõpilane);
  • parim arstide, arst-residentide ja teadurite stendiettekanne – Liina Tserel (TÜ bio- ja siirdemeditsiini instituudi molekulaarimmunoloogia teadur).

TÜ kliinikumi teadustöö preemia parima kliinilise suunitlusega teadustöö eest pälvis TÜ arstiteaduse eriala doktorant, Ida-Tallinna Keskhaigla neuroloogiakeskuse juhataja ja neuroloog Toomas Toomsoo.

Kõikide teaduskonverentsi teesidega on võimalik tutvuda Eesti Arsti erinumbris.

Samuti autasustati ajakirja Eesti Arst ja Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi artiklikonkursi „Minu esimene publikatsioon“ parimaid. Esimese koha pälvis Hanna Kadri Metsvaht artikli „Kerge biliaarse pankreatiidi nüüdisaegne käsitlus“ eest, teise koha Reile Juhansonartikli „Hemolüütilis-ureemiline sündroom“ eest ning kolmanda Markus Mieskolainen artikli „Immunotherapeutic approaches for glioblastoma multiforme: A new hope? Review“ eest.

Lisateave:
Margus Lember, TÜ meditsiiniteaduste valdkonna dekaan, 5331 8600, margus.lember [ät] ut.ee